Blog o butach

Buty ślubne na każdą pogodę

pogoda w dzień ślubu
Dzień ślubu jest najważniejszy w życiu każdej kobiety. Warto wtedy przygotować się na wszelką ewentualność. Buty ślubne powinny być dobrane tak by były wygodne zarówno w idealną pogodę jak i w deszcz.

Buty ślubne na niepogodę

Pogoda w dzień ślubu jest zawsze niewiadomą. Nawet mając do dyspozycji dziesiątki prognoz z różnych źródeł, nigdy nie można być pewnym, czy nie spłata ona przyszłym małżonkom psikusa. Świadomość ta przysparza wiele lęku zwłaszcza pannom młodym, które martwią się nie tylko o przebieg zabawy, ale także o własny wygląd. Przede wszystkim o tak newralgiczny element, jak... buty ślubne.

Wygoda i komfort butów do ślubu

Buty ślubne to jeden z najważniejszych punktów na liście zakupów każdej panny młodej. Buty mają być piękne, wygodne, pasować do sukni i klimatu wesela. Najlepiej, żeby przetrwały też każdą pogodę. A raczej niepogodę, bo to o niej mowa. Deszcz, śnieg, grad czy wiatr potrafią zepsuć nawet najbardziej misternie przygotowaną ceremonię zaślubin. Stanowią też dodatkową porcję stresu, bowiem najczęściej panna młoda ma przygotowaną wyłącznie jedną parę butów. Co zatem zrobić, by wizja kiepskiej pogody nie spędzała snu z powiek, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się w nieco bardziej kapryśnych - pod względem warunków atmosferycznych - miesiącach?

Nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę

Nie da się w ostatniej chwili dokupić zastępczej pary butów, zwłaszcza takich jak buty na obcasie. Nie warto też inwestować w kilkanaście ich par, które do niczego się potem nie przydadzą. Buty do ślubu warto wybrać po wcześniejszym przemyśleniu wszystkich (nawet najgorszych!) wariantów pogodowych. W zależności od tego, ile czasu planujemy je mieć na stopach, jak długo zajmie nam droga z samochodu do kościoła i tego, czy mamy plan zmienić buty na niższe/wygodniejsze w trakcie zabawy, należy opracować strategię. Można zawczasu kupić buty nieco bardziej zabudowane, którym niestraszne będą nawet ulewy. Można tak opracować trasę, by do maksimum ograniczyć przechodzenie z miejsca do miejsca, by nie spędzać za dużo czasu na zewnątrz. Można też pokusić się o bardziej indywidualne rozwiązania.

Ręcznie szyte buty do ślubu

Jednym z nich będą na pewno buty ślubne - ręcznie szyte, wykonane według własnego projektu i z uwzględnieniem detali, których nie można wprowadzić w butach szytych w ilości masowej. Tego typu obuwie ma także inne plusy. Nie tylko doskonale pasuje do naszej stopy, ale też zwiększa komfort chodzenia. Wszystko dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów i tworzyw, które wpływają na komfort użytkowania. Mogą mieć także wzmocnioną podeszwę, która będzie bardziej odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ręcznie szyte buty ślubne to propozycja nie tylko dla fanek mody i nietuzinkowych rozwiązań. To warta przemyślenia alternatywa, jeśli zależy nam na idealnym dopasowaniu obuwia do całości stylizacji. Ewentualnie również na posiadaniu czegoś oryginalnego, co może nam posłużyć również przez kolejne lata.

Przydatne linki

Inne artykuły

buty ślubne
Przyjęło się, że buty ślubne powinny być białe. Jednak czy to konieczność? Czy są jakieś inne alternatywy? A może by tak buty ślubne w pastelowych kolorach? Świat w końcu idzie z postępem!
Buty ślubne w neonowych kolorach
buty new balans
Buty męskie w odróżnieniu od butów damskich znajdują o wiele szybciej nabywcę, ponieważ mężczyźni są mniej wybredni. Ale czy na pewno?
Sklep z męskimi butami